Annyi mindenből vizsgáznunk kell az életünk során, jogosítvánnyal igazolni hozzáértésünket. Sajátos, hogy épp a családi életből, a gyermeki személyiség fejlődésének törvényeiből nincs más vizsga, mint a spontán tudáson alapuló gyakorlat beválása, a végeredmény. Ez pedig gyakran mutatkozik elégtelennek.
Miért hagyjuk magunkat tudatlanságban vagy téves nevelési vélekedések fogságában? Tanuljunk szülőnek lenni, családot éltetni és boldog gyermeket nevelni! Bízzuk magunkat rá arra a tudásra, amely bizonyítékokon alapul, nem ideákon, hiedelmeken, vélekedéseken.
Az egész életen át tartó tanulás jegyében is érdemes, sőt szükséges megismerkednünk azzal a szociális fészekkel, amely az egyre bonyolultabbá váló világban biztos bázis, támpont, szeretetforrás, az elfogadás, kötődés és odatartozás otthona. Csak lehetőségeket hozunk magunkkal, az életre hívó, kibontakoztató hatásokat, a megerősítést és a „hamuban sült pogácsát”, mint útravaló lelki táplálékot az emberformálás műhelyében kapjuk meg.
Ennek a könyvnek az a missziója, hogy a családi szocializáció legfontosabb tudnivalóit tárja fel. Mikor, hogyan és mit tegyünk az egészséges fejlődés elősegítése, az „elég jó szülővé” válás érdekében? Erről szól ez a könyv, amelyet minden jelenbeli, jövendő vagy a nevelési eredményeire visszatekintő szülő szíves figyelmébe ajánl: a szerző.